Блог об ароматерапии Alfheim

İncir Çekirdeği Yağı Nedir? Ne İşe Yarar?

May 26, 2023

İncir Çekirdeği Yağı Nedir?

İncir çekirdeği yağı, etkileri nedeniyle bitkisel yağlar içerisinde popüler bir yağdır. İncirin sağlığa olan faydalarını hemen hemen pek çok kişi bilir. Hatta incir yediğinde ağzındaki doluluk hissinin büyülü olduğu düşünülür. Küçücük tohumlarıyla insan sağlığına etkileri olan incir çekirdek yağı, son yılların en çok aranan ürünü oldu.

İncir Çekirdeği Yağı Nedir?

İncir genellikle sıcak iklimlerde yetişir. Hemen hemen tüm vitaminlerin besin kaynağıdır. Bu açıdan tüketilmesi insan vücuduna birçok fayda sağlayacaktır. İncir çekirdeği yağının birçok rahatsızlığa iyi geldiği tespit edilmiştir. İncir tohumları da önemli bir omega hazinesidir.  Cilt sağlığı için kullanılan incir çekirdek yağı soğuk sıkım yöntemiyle incir çekirdeğinin içindeki yağın çıkarılmasıyla elde edilir. Soğuk pres incir çekirdeği yağı faydaları kişisel bakım ürünleri içerisinde bulunan faydalı vitamin ve mineraller ile güçlü bir direnç kaynağıdır.

İncir Çekirdeği Yağı Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Minicik tanelerden oluşan incir yağı faydaları insan sağlığı üzerinde etkileri yapılan testlerle ortaya çıkmış, son yıllarda en çok aranan cilt bakım ürünleri arasında yer almıştır.

Çatlaklara iyi gelir 

 • Ağız ve ellerde oluşan çatlaklardaki hücreleri onararak doku iyileşmesini destekler.
 • Kadınlarda doğum sonrası oluşan çatlakların giderilmesinde mükemmel sonuç verir.
 • Soğuk ve kuru havalar nedeniyle gergin ve çatlamış cilde oldukça faydalıdır.

 Akne ve Uçukları Yatıştırır

 • İncir çekirdeği yağı iyileştirici özelliğe sahiptir. Akne ve uçuk gibi ciddi cilt rahatsızlıklarında kullanılır.
 • Akneye neden olan mikropları parçalamak da dahil olmak üzere uçuk gibi tahriş edici maddeleri hızla ortadan kaldırır.

 Antioksidan Özelliği

 • İncir çekirdek yağı vücut sağlığını korumakla beraber sinir ve beyin sistemini kontrol altına alır.
 • Özellikle metabolizmanın durgun olmasını önler ve bağırsak sağlığına korur.
 • İncir çekirdeği yağı, kanserli hücrelerin yayılmasını önler.

 Yüksek Potasyum Kaynağı

 • İncir çekirdek yağı potasyum açısından zengindir. Bu sayede insülin hormonunu Bu sayede şeker hastalarının vücutları daha sağlıklı olur.
 • Metabolizmanızı uyarır.
 • Antioksidan içeriği yüksek mineraller içeren bu yağ, kabızlık gibi sorunların çözümünde oldukça etkilidir. Özellikle bağırsaklarını yenilemek isteyenler bu yağın doğru kullanımı ile inanılmaz faydalar elde edeceklerdir.

 Canlı Göz Çevresi

 • Göz çevresindeki koyu halkalar genellikle düzensiz uyku ve demir eksikliğinden kaynaklanır. İşte bu noktada incir çekirdeği yağı faydaları ile birlikte inanılmaz bir etki ortaya koyar.
 • Daha canlı cilt detaylarına sahip olmak için gerçek bir vitamin kaynağıdır.
 • Göz çevresindeki morluklardan bu yağ ile kurtulmak oldukça mümkündür.

İncir Çekirdeği Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

İncir çekirdeği yağı cilde faydaları bir hayli  fazladır. İçerdiği mineraller sayesinde doku iyileştirme özelliğine sahiptir. Sivilce ve uçuk gibi ciddi cilt hastalıklarını önlemede oldukça etkilidir.

 • Dokuları iyileştirir, ağız ve ellerdeki ağrılı çatlaklardaki hücreleri onarır.
 • Cildiniz soğuk ve kuru hava nedeniyle hasar gördüğünde ve çatladığında, çatlamayı önler.
 • Göz altlarında oluşan yorgunluk halkaları incir çekirdeği yağı ile kolaylıkla giderilebilir.
 • Cildi sıkılaştıran incir çekirdek yağı kırışıklık oluşumunu engeller ve erken cilt yaşlanmasının önüne geçer.

 İncir çekirdeği yağı nasıl kullanılır?

İncir çekirdeğinin kullanım alanlarına baktığımızda genellikle yağ şeklinde kullanılırlar. Bu nedenle pek çok bitkisel yağ gibi incir çekirdeği yağı kişisel bakım açısından önemli faydalar sunar.

Uzmanlar günde bir çay kaşığı incir çekirdeği yağı tüketilmesini tavsiye ediyor. Burada içtiğiniz yağı su ile karıştırarak da içebilirsiniz. İncir çekirdeği yağını  salatalara az miktarda ekleyerek de tüketebilirsiniz.

İncir çekirdeği yağı kırışıklıklara iyi gelir mi?

Kişisel bakım ürünleri içerisinde kullanılan incir çekirdeği yağının faydaları el ve yüzde oluşabilecek  kırışıklıkları önler. Yüzde oluşan kırışıklıklar incir çekirdek yağının içerdiği mineraller sayesinde düzelir. İncir çekirdeği yağı cilt yenilenmesinin hızlanmasını sağlar. Kırışıklık  tedavileri için kullanılan incir çekirdeği yağı,cilt sağlığı açısında fayda sağlar. Eğer sizde kırışıklık başlamaları mevcutsa  Alfheim Aromaterapi yüz bakımı ürünlerini kullanarak yaşanabilecek olumsuz duruma karşı önleminizi alabilirsiniz.

İncir çekirdeği yağı saç sağlığına katkı sağlar mı?

İncir çekirdek yağı saçı besler ve onarır. Saç üzerinde üzerinde canlandırıcı ve yapıcı etkileri bulunan incir çekirdek yağı yüksek vitamin içeriği sayesinde kuru saçları nemlendirir ve saç dökülmesi yaşayan kişilerde bu sorunların giderilmesine yardımcı olur. Oldukça etkili olan bu saç bakım yağı, birçok kadın ve erkeğin saç bakımı için kullandığı en faydalı saç bakım yağlarından biridir. Sizde saç yapınızı korumak istiyorsanız Alfheim Aromaterapi saç bakım ürünlerine bakabilir birbirinden özel bakım ürünlerine sahip olabilirsiniz

İncir çekirdeği yağı diğer cilt bakım ürünleriyle nasıl kullanılmalıdır?

İncir çekirdeği yağı içerisinde bulunan zengin mineralleri sebebiyle birçok alanla birlikte kullanılabilir. Saç ve cilt bakım ürünlerinin yanında tercih edilebilir. Kişisel bakım ürünleri içerisinde değerlendirilen İncir çekirdeği yağı ürünlerine Alfheim Aromaterapi üzerinden ulaşabilirsiniz.

İncir çekirdeği yağı hangi cilt tipleri için uygundur?

İncir çekirdeği yağı, doğal bir bitkisel yağdır ve kişisel bakım açısından faydalı özellikleri içerisinde barındırır. Bütün cilt yapılarında yararlı etkileri test edilen İncir çekirdeği yağı cildi nemlendirir ve esnek hale gelmesini sağlar.

İncir Çekirdeği Yağını Nereden Alabilirim?

Alfheim Aromaterapi internet sitesi üzerinden satışa sunulan incir çekirdeği yağını buraya tıklayarak sepetinize ekleyebilir daha sonrasında satın alabilirsiniz.

İncir Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?

Günümüzde birçok bitkisel özlü kişisel bakım ürünlerinde olduğu gibi incir çekirdeği yağı da cilt sağlığı açısından oldukça etkilidir. İçilerek veya sürme yöntemi ile kullanılabilir veya salatalara lezzet vermek için belirli bir miktarda kullanılabilir. Cilt ve saç bakımın için tercih edildiğine sürülme işlemiyle veya maskeye eklenerek kullanılabilir.

İncir çekirdeği yağı nasıl çıkarılır?

Toplanan incirlerin çekirdekleri tek tek ayrıldıktan sonra bir ısıl işlemden geçirilmeden soğuk pres işleminden geçerek süzülür.Süzülme işleminden geçen incir çekirdeği yağı, herhangi bir kimyasal madde eklenmeden piyasaya sunulur.

Оставить комментарий

Ваш адрес электронной почты не будет опубликован.