Alfheim Aromaterapi Blog

Aura Nedir? Aura Renkleri ve Anlamları Nelerdir?

Jul 15, 2023

Aura Nedir? Aura Renkleri ve Anlamları Nelerdir?

Aura Nedir? Aura Renkleri ve Anlamları Nelerdir?

Hiç size kendinizi rahatsız hissettiren birinin yanında bulundunuz mu? Veya yeni tanışmanıza rağmen yıllardır tanışıyormuş gibi hissettiğiniz birine denk geldiniz mi? Sebepsiz yere bir yerde olmaktan rahatsız olduğunuz oldu mu? Tüm bunlara ve daha fazlasına cevabınız evet ise çevrenizdeki enerjiyi çok iyi okuyabiliyorsunuz demektir. Ve önseziniz size işlerin yolunda gitmediğinin veya çok iyi gittiğinin sinyallerini veriyor.

Herkes, her şey, her canlı hatta cansız objeler bile etraflarına bir enerji yayarlar. Sahip olduğumuz aura ve önsezilerimiz de bu enerjilerle karşılaştığında bize neler olup bittiğine, karşımızdaki kişi veya şeyin gerçek doğasına dair geri bildirim yapar.

Aura nedir sorusunun cevabı uzun yıllar süren araştırmalara konu olmakta. Ama aura nedir öğrenmek istiyorsanız ve aura renkleri ve anlamları neler merak ediyorsanız, sizin için hazırladığımız aura ve aura renkleri rehberine mutlaka göz atın.

Aura Nedir? Aura Ne Demek?

Bedenimizin içimizdeki hisleri dışarı vururken açığa çıkardığı, tüm vücudumuzu saran renkli elektromanyetik katmana aura diyoruz.

Aura konsepti Ortaçağ’a kadar uzanıyor. Dönemin sanatçılarının, özellikle de ressamlarının aurayı “vücudu çevreleyen ışık” diye tanımladığı dönemlerden bu yana aura nedir sorusunu sormaya devam ediyoruz. Aura, diğer insanlarla iletişim kurarken çevremize yaydığımız, hislerimizden oluşan bir enerji huzmesidir.

Aura insanın farklı katmanlarını temsil eder, bu yüzden de hem zihnimize hem de bedenimize ve ruhumuza iyi bakarak, farklı terapiler deneyerek veya şifalı otlar ve aromaterapi yağları ile auramızı aydınlık ve temiz tutabiliriz. Aura ne demek öğrenmek ve Aura temizliği ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Aura gerçek mi?

Bilimsel bir kanıtı olmasa da geleneksel pratikler ve farklı felsefelerde auranın gerçek olduğuna inanılıyor. Aura gerçek mi diye sorduğumuzda, her şeyin bir enerjisi olduğunu hatırlamamız gerekiyor. Var olan her şeyin ruhsal ve bedensel enerjisini etrafına yansıttığı düşünüldüğünde, auranın gerçek olabileceği fikrine de yaklaşıyoruz.

Herkes auranın kişinin gerçek benliğini yansıttığına inanmaz. Daha çok yayılan enerji olduğunu kabul eder. Birinin iyi ya da kötü olduğunu aurasına bakarak anlamak doğru bir yaklaşım olmayabilir.

Herkesin aurası var mı?

Yaşayan her insanın bedenini çevreleyen bir enerji katmanı vardır. Ağaçlar, çiçekler, hayvanlar hatta hareketsiz objelerin bile enerji yaydığı söylenir. Yine de bu herkesin ve her şeyin görülen ve hissedilen bir aurası olduğu anlamına gelmez. Çoğu araştırmacı ve bilim insanı, herkesin aurası var mı sorusuna cevap vermek için henüz yeterli teknolojiye sahip olmadığımızı düşünüyor.

Aura nasıl görünür?

Auranın görüntüsünün nasıl fotoğraflandığına göre değiştiği söylenir. Gözle görülenin ötesindekini algılayabilen çok hassas kameralarla yapılan çekimlerde bazı kişilerin yaydığı enerjinin fotoğrafta yakalanabildiğine inanan çok sayıda kişi var. Bu tür fotoğraf makineleri ve kameralar hassas sensörleriyle enerji katmanını yakalıyor ve bu görüntüyü çeşitli algoritmalardan geçirdikten sonra enerjiye bir renk atıyor. İşte bu renk insanların aura rengi dediğimiz şeyi ortaya çıkarıyor.

Aura Rengi Nedir? Aura Rengi Anlamları

Auranızın her katmanının farklı bir renkle temsil edildiği söylenir. Bu renklerin azlığı, bolluğu, birbirleriyle olan ilişkileri insanların duygusal, ruhsal ve fiziksel açıdan ne kadar kompleks olduğunun kanıtı gibidir. Çok stresliyseniz, hastaysanız bazı aura renkleriniz rengi sönükleşir. Enerjiniz yüksekse parlar.

Ayrıca her aura renginin bedeninizdeki bir çakrayla bağlantılı olduğuna inanılır. Çakralar, vücudunuzdaki enerji noktalarıdır. Hangi çakranız dominant ise onunla eşleşen aura rengi daha parlak görünecektir.

Aura rengi öğrenmek için başvuracağınız pek çok yol var. Örneğin aura fotoğrafı çeken bir enerji şifacısıyla görüşebilir, birazdan anlatacağımız gibi kendi auranızı okuyabilir veya internette bulabileceğiniz sayısız test ile aura renginizi öğrenebilirsiniz. Her aura rengi kendine has özelliklere sahiptir. Örneğin kırmızı enerjik ve ateşli insana işaret eder, sarı ise neşeli, karizmatik ve kendine güvenen birine.

Aura renkleri ve anlamları ilginizi çekiyorsa, temel aura renklerinden bazılarına göz atabiliriz.

Sarı aura rengi ve özellikleri

Hiç ilk tanıştığınız anda içinizi neşe dolduran biriyle karşılaştınız mı? O kişinin sarı aura rengi sahibi olması çok yüksek ihtimallidir. Sarı aura rengi özelliklerinin başında kişinin içinde mutluluk olduğu ve dengeli birisi olduğu gelir. Göbek deliği ile göğüs kafesi arasındaki Solar Pleksus Çakrası ile ilişkilendirilir. Sarı aura rengi eğlenceli bir ruhu, yüksek kendine güveni, spiritüel uyanmayı, yüksek zekayı da temsil eder.

Yeşil aura rengi ve özellikleri

Yeşil aura rengi kişinin kendini sevmesi sonucunda görünür olur. Eğer auranın dominant rengi yeşil ise kişinin kendisini dengeleyen birine aşık olması kesin gibidir. Yeşil aura rengine sahip kişiler hayvanlara, bitkilere, ailelerine ve arkadaşlarına karşı nazik ve sevgi doludurlar.

Pembe aura rengi ve özellikleri

Pembe aura rengi sahipleri de yeşil aura rengine sahip kişiler gibi kendilerini ve çevrelerindekileri sevmekten gocunmazlar. Pembe auralı insanlar genelde romantik, içgüdüsel hareket eden tatlı kişiliklere sahiptirler. Pembe aura özellikleri arasında bu aura rengine sahip kişilerin hassas insanlar oldukları vardır.

Kırmızı aura rengi ve özellikleri

Bireysel varlığımızın kökü kabul edilen Kök Çakra ile birlikte anılan kırmızı aura rengi çarpıcı ve tutkulu bir auranın sinyallerini verir. Kök Çakra yaşamımızın ilk yedi yılında gelişir ve içgüdülerimizi, gücümüzü, güvenliğimizi temsil eder. Kırmızı aura rengi ile kök salar, cesaretinizi toplar ve harekete geçersiniz. Kırmızının tonları çoğunlukla herkesin aurasında karşımıza çıkar.

Mor aura rengi ve özellikleri

Mor, aura renkleri arasında en merak uyandıranlardan biridir. Günün herhangi bir saatinde ortaya çıkabilir ve aynı hızda da ortadan kaybolabilir. Çakra renklerinin en önemlisi olan mor, sezgileri kuvvetli insanların peşini bırakmaz. Çevresindekilerin potansiyellerini ortaya çıkarmaya yardımcı olan mor aura rengi sahibi insanlar genelde sanatsal yönden yeteneklilerdir.

Mavi aura rengi ve özellikleri

Mavi, aura renkleri arasında en fazla alt tona sahip olanlardandır. İfade ve iletişim becerileriyle bağdaştırılan mavi aura rengi Boğaz Çakrası tarafından temsil edilir. Mavi auraya sahip bir kişi genellikle sakindir, sevdiklerini korurlar ve ailelerinin güvenilir limanı olurlar.

Turuncu aura rengi ve özellikleri

Turuncular sürekli değişim peşinde koşarlar. Tek şartları her şeyin kendi istedikleri gibi olmasıdır. Turuncu aura rengi kişinin aileleri, arkadaşları ve yakın çevresiyle olan ilişkisindeki mutluluğu temsil eder. Bu kişiler çabuk arkadaş edinirler ve negatif ve pozitif duyguları genelde etraflarındaki kişilerin enerjisine göre şekillenir.

Siyah aura rengi ve özellikleri

En yanlış anlaşılan aura renklerinden biri olan siyah aura rengi sanıldığı gibi karanlık, depresif bir ruh haline işaret etmez. Gerçekten kapkara bir auraya rastlaya kişi sayısı çok az. Siyah aura rengi görüldüğünde, o kişinin öfke dolu olduğu veya yas tuttuğu söylenebilir. Hala kendisine yapılan bir kötülüğün hıncını yaşıyor olabilir. Siyah aura rengi depresif düşünceler yerine kötü sağlığa da işaret edebilir. 

Beyaz aura rengi ve özellikleri

En nadir görülen aura rengi olan beyaz aura tahmin edilebileceği gibi yüksek spiritüel duyguları, temizliği, pürlüğü temsil ediyor. Evrensel enerjiden beslendiğine inanılan beyaz aura rengi o kişinin masum, cömert, mütevazı olduğunu, ruhani duygularının yüksek olduğunu hatta şifacı bile olabileceğini gösterebilir.

Gümüş aura rengi ve özellikleri

Metalik auralardan biri olan gümüş aura rengi de beyaz gibi çok nadir görülür. Gümüş aura rengine sahip insanlar yüksek zekaya sahiptir, bilgedirler ve ilahi güçlerle güçlü bağları vardır. Gümüş aura rengi büyüme, bolluk, gizem, güven ve kozmik güçler gibi terimlerle yan yana anılır.

Bronz aura rengi ve özellikleri

Dünyadan kopuk yaşayan, sessiz ve utangaç kişilerin bronz aura rengi sahibi olma olasılığı çok yüksektir. Topluma karışma veya sık iletişim kurma gibi bir dertleri yoktur. Ama zamanlarının ötesinde bir bilgeliğe de sahip olabilirler.

Aura Rengi Nasıl Bulunur? Aura Rengi Hesaplama

Kendi auranızı, beyaz arka plan önündeki bir aynaya bakarak bulabilirsiniz. Arkanızda beyaz bir duvar olmasına dikkat edin ve aynada alnınızın tam ortasındaki noktaya bakarak odaklanmaya çalışın. Gözlerinizi oynatmadan aynada başınızın ve omuzlarınızın etrafını yavaş yavaş tarayın. Bir süre sonra omuzlarınızdan yukarınızı çevreleyen bir renk görmeye başlayacaksınız. İşte aura renginizi buldunuz.

Bir başka yol ise bir dakika boyunca ellerinize bakarak aura rengi bulmadır. Dikkatlice ellerinize bakın ve etraflarında oluşan rengi not edin. Bu iki yöntemi de ilk denemede başaramazsanız, denemeye devam etmelisiniz.

İnternetteki pek çok aura bulma testi ile de aura renginizi bulabilirsiniz. Bu testlerde kişiye kişilik özellikleri, çeşitli konularda tercihleri ve alışkanlıkları soruluyor. Sonucun doğru olup olmadığına inanmak ise size kalmış.

Veya aura fotoğrafı çekme işini profesyonellere bırakıp, bu işi yıllardır yapan kişilerden de destek alabilirsiniz.

Aura Nasıl Temizlenir?

Başkalarından aldığımız enerjiler auramızın dengesini bozabilir. Bu da yorgun, endişeli veya tükenmiş hissetmemize neden olur. Bu belirtiler, aura temizliği yapma zamanı geldiğine işaret eder.

Himalaya tuzu ile banyo yapmak, enerji kalkanımızı temizlemenin en iyi yollarından biridir. Beyaz adaçayı yakmak veya aromatik yağlardan yardım almak da aura temizliği için iyi seçeneklerdir.

Banyo yapmak

Küveti doldurun ve içine Alfheim Aromaterapi Okaliptus Uçucu Yağı veya Alfheim Aromaterapi Lavanta Uçucu Yağı damlatın. Üzerine biraz Himalaya deniz tuzu ekleyin. Aromatik yağlar ile aroma temizliği yapmanın en kolay yolu banyo yapmaktır. Dilerseniz yıkanma suyunuza sandal ağacı, adaçayı ve gül yağı da ekleyebilirsiniz. Bu suyla yıkanırken zihninizde auranızın temizlendiğini hayal ederseniz, daha başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Tütsü Yakmak

Bilinen en eski aura temizleme yöntemlerinden biri kurumuş beyaz adaçayı tütsüsü yakmaktır. Beyaz adaçayı yapraklarını yakıp, çıkan dumanı üzerinizde gezdirerek auranızı temizleyebilirsiniz. Adaçayı, biberiye ve sedir ağacı da kullanabilirsiniz. Şifalı otları bir kaba koyarak üzerine limon otu yağı damlattıktan sonra yakarak da etrafınızdaki kötü enerjiyi temizleyebilirsiniz.

Mum ile Meditasyon

Tütsünüzü yakın ve göz hizanıza yanan bir mum yerleştirin. Enerjinizi temizlediğinizi hayal ederek mum ile olan göz temasınızı bir süre koruyun. Mumu söndürdükten sonra üzerine bir damla Alfheim Aromaterapi Nane Uçucu Yağı damlatırsanız, odanın havasını çok daha çabuk temizleyebilirsiniz.

Aura Temizliğinde Kullanılabilecek Alfheim Aromaterapi Yağları

Aura veya enerji temizliği yaparken Alfheim Aromaterapi Yağları kullanmak, değişim yolculuğunuzda büyük fark yaratacak. Bu tür yağlar fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal değişime açılmanıza yardımcı olur çünkü doğanın güçlü kimyasallarıdır onlar. İyileştirici gücü olan yağlar, doğru yağı seçtiğinizde, terapinizin sonunda size büyük katkı sağlayacaktır.

Alfheim Nane Uçucu Yağı

İçeriğindeki mentol sayesinde nane yağının dinlendirici etkisi vardır. Eğer endişeli bir enerjiye büründüğünüzü hissediyorsanız, yavaşça burnunuza nane yağının güzel kokusunu çekebilir, aura renginizi temizlediğinizi hayal ederek meditasyon yapabilirsiniz.

Alfheim Aromaterapi Lavanta Uçucu Yağı

Yaşam kalitesini yükselttiği söylenen lavanta yağı, aura temizleme ritüellerinde sıkça kullanılır. Ruh halini stabilize etmeye yardımcı olan lavanta yağı, farklı enerjilerden etkilenen aurayı temizlemek için yardımcı olur.

Alfheim Aromaterapi Bergamot Uçucu Yağı

Eğer aura renginiz karamsar renklerden birine dönüşmeye başladıysa veya etrafınızdaki enerjilerden dolayı üzgün veya kızgın hissediyorsanız, yatıştırıcı etkisi olan bergamot yağını terapilerinize dahil ederek aura temizliği yapabilirsiniz.

Alfheim Aromaterapi Okaliptus Uçucu Yağı

Nefesi düzenleyen, vücuda daha fazla oksijen girmesine yardımcı olan, stresi ve anksiyeteyi azaltan okaliptüs yağı, vücuda enerji verir. Aura temizliği yaparken veya ensenize yumuşak masaj yaparak kullanabileceğiniz okaliptüs yağı diğer enerji veren aromatik yağlarla birlikte kullanıma da uygundur.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.