Alfheim Aromaterapi Blog

G5 Masajı Nedir? G5 Masajı Nasıl Yapılır?

Sep 25, 2023

G5 Masajı Nedir? G5 Masajı Nasıl Yapılır?

G5 masajı; selülit görünümünü yok etme konusunda uygulanan ve çoğu zaman başarılı sonuçlar veren etkili bir yöntemdir. Pek çok kişi de bu yöntem hakkında bilgi sahibi olmak ister. Bu yazımızda G5 masajı hakkında merak edilenleri aktardık. 

Hoş durmayan selülit görünümünden kurtulmak amacıyla uygulanıp kısa sürede de etkili göstermesiyle bilinen G5 masajı, profesyonel merkezler kapsamında yapılır. Bu masajın sonrasında selülit görünümünde gözle görülür düzeyde azalmalar oluşur. Bu işlem, bölgesel sıkılaşma noktasında da vücut sıkılaştırıcı yağ desteği ile büyük katkı sunar. Dolayısıyla özellikle son yıllarda bu masajı yaptıran kişi sayısı bir hayli artış gösterir. G5 uygulamasının alanında uzman kişiler tarafından yapılması oldukça önemlidir. Aksi takdirde bazı olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalınabilir. 

G5 Masajı Nedir? 

G5 masajı nedir diye merak edenlere hem kısa hem de net biçimde yanıt verilebilir. Bu işlem, özel ritmik masaj cihazı ile yapılır. Hızlı titreşim yayıp gerginlik yaratır. Bunun sonucunda verimli çözümler sunar. Özellikle selülit tedavisinde ve bölgesel zayıflama ihtiyacında sıklıkla bu yönteme başvurulur. Uygulanan masaj sırasında kaslarda birikmiş olan laktik asit ve ödemin atılması esas alınır. Oldukça faydalı olan bu masaj, kan akış oranını hızlandırır. Kan akış oranının hızlı olması, daha sağlıklı biçimde hareket edilmesini destekler. Dolayısıyla spazm tedavileri için de tercih edilebilir. Seans süresi ve sayısı vücudun durumuna göre farklılık gösterebilir. Vücudun tüm bölgelerine uygulanabilir. Ancak genelde üst bacak, kalça, kol ve popo bölgelerinde tercih edilir. Etkileri de bu bölgede daha verimlidir. 

G5 Masajı Ne İşe Yarar? 

G5 selülit masajı, cilt üzerinde meydana gelen estetik sorunların çözüm sürecinde tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntem temelde selülit tedavisi için tercih edilir. Selülit sorununun kabus haline gelmesini önler. Bunun yanı sıra selülit oluşumunun engellenmesinde de tercih edilebilir. 

Uygulanan masaj tekniği özellikle kadınlar arasında yoğun rağbet gören bölgesel zayıflama konusunda da oldukça verimlidir. Bölgesel sıkılaştırma konusunda desteğe ihtiyaç duyan kişiler için de avantajlı bir yöntem olduğu söylenebilir. Cilt sarkmaları ya da çatlak tedavisi konusunda dahi fazlasıyla etkili sonuçlar verdiği görülür. Dolayısıyla G5 masaj tekniğinin başta selülit olmak üzere pek çok cilt sorununun tedavi sürecinde tercih edildiğini söylemek mümkündür. 

G5 Masajı Nasıl Yapılır? 

Pek çok farklı alanda kısa süre içinde iyileşme gösteren bu masaj, özel G5 cihazı ile yapılır. Bu cihazla ritmik biçimde ve titreşimsel hareketler kapsamında yöntemin uygulanması mümkündür. Cihazın gerçekleştirdiği hızlı ve sık titreşimler özellikle bölgesel uygulama sırasında sıkılaşma sağlar. Ayrıca selülit görünümünün de giderilmesini destekler. 

Hem itme hem de titreşim hareketleriyle yapılan masaj, hücreleri harekete geçirir. İtme kuvveti, vücudun sıkı hale gelmesini destekler. Bölgesel bağ dokularının açılmasında da etkili olan masaj, yağ yakımını hızlandırır. Spora ve dengeli beslenmeye rağmen yok olmayan selülit görünümünün giderilmesinde bu masaj fazlasıyla etkilidir. Hiçbir cerrahi işleme gerek duyulmamasından dolayı sık sık tercih edilir. 

Uygulama sırasında masajın daha etkili ve kolay yapılabilmesi açısından özel bir krem bölgeye sürülür. Bu uygulama masaj eğitimi alan uzmanlar tarafından yapılır. Özel kremler ile masajın yağ yakıcı etkileri büyük oranda artırılır. Eğer gerek görülürse masaj esnasında soğuk lipoliz, lenf drenaj yöntemleri, iğneli lipoliz ve endopeel vücut germe de uygulanabilir. 

G5 Masajı Hangi Bölgelere Yapılır? 

Selülit tedavilerinde yoğun biçimde tercih edilen G5 masajı, bütün vücuda uygulanabilir. Ancak özellikle kalça ve üst bacak bölgelerinde daha yoğun şekilde talep görür. Bu bölgelerde hem verimli etkiler sunması hem de kısa sürede görünümü fark ettirmesi en büyük avantajları arasındadır. Son zamanlarda büyük oranda talep gören G5 yöntemi bel bölgesine de uygulanabilir. Bununla beraber bazı kadınlar kol bölgelerinde de bu tekniği tercih eder.

G5 Masajı Kaç Seans Yapılmalıdır? 

Dikkat çeken bölgesel zayıflama yönteminde uygulanacak seans sayıları, hem vücut bölgelerine hem de kişilerin yağ dokusu yapısına göre farklılık gösterebilir. Özellikle göbek ve kalça bölgesinde bulunan yağlar; inatçı bir yapıya sahiptir. Bu nedenle daha fazla seansa ihtiyaç duyulabilir. Bölgelerin durumuna göre uygulanan fazla seanslardan alınan sonuçlar genelde yüz güldürücü olur. Bu da kişiler tarafından memnuniyetle karşılanır. Seans sayıları, ortalama 10 ile 15 aralığında değişiklik gösterebilir. Bütün seansların herhangi bir aksama yaşamadan yapılması, sonuçların daha verimli olmasını sağlar.

G5 Masajı Kaç Dakika Sürer? 

G5 uygulaması için kişilere göre bir program belirlenir. Bu yöntem ihtiyaca göre 3 ile 15 seans arasında sonuç verebilir. Masaj, seanslar halinde yapılır. Her seans ortalama 20 ile 25 dakika arasında sürer. G5 seansları başarı şekilde tamamlandığı zaman kişiye göre değişse dahi minimum 2 cm, maksimum 7 cm oranında incelme vadeder.

G5 Masajı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli? 

G5 masajı sonrası nelere dikkat edilmeli konusunda pek çok ufak püf nokta yer alır. G5 yaptıran kişiler özellikle etkilerin ne zaman ortaya çıkacağını merak ederler. Hemen herkes masajın sonrasında ve kısa süre içinde sonuç almayı hayal eder. Ancak işlemin ardından kısa sürede sonuç almak, sıkılaşmanın etkilerini görmek ve selülitin azalması için haftada minimum 3 kez spora gidilmesi önerilir. G5 uygulaması sonrasında daha kısa süre içinde etki görebilmek için hem spor hem de dengeli beslenmeyle işlemin desteklenmesi önem arz eder. Spor yapan kişilerde daha kısa zaman içinde uygulamanın etkili sonuçlar verdiği görülür. 

Kimler G5 Masajı Yaptırabilir? 

G5 masajı zararları özellikle yanlış kişi gruplarına yapılması sonucunda kendini gösterir. Bu masaj; selülit sorunu yaşayan ya da bölgesel açıdan incelmek isteyen kişilere yapılabilir. Ancak bazı durumlar masajın uygulanmasına aykırıdır. Kılcal damar problemleri yaşayan kişilere bu masaj yönteminin uygulanması önerilmez. Ayrıca varis problemi bulunanlarda ve emboli geçmişi olanlarda da uygulanmaz. Bununla beraber gebelikte, emzirmenin ilk 6 ayından sonra ve regl döneminde de uygulanması uygun değildir. Açık yaralar, aktif kanser hastaları ve kanser geçiren kişiler de bu işlem için uygun görülmez. 

G5 Masajının Faydalar Nelerdir? 

G5 masajı faydaları kısaca şu şekilde sıralanabilir;

 • Hem kasları hem de eklem bölgelerini büyük oranda rahatlatır. 
 • Kaslarda bulunan laktik asit oranını azaltır. 
 • Kan dolaşımını hızlı hale getirir. 
 • Cildin daha esnek bir yapıda olmasını sağlar.
 • Kemik ağrıları üzerinde olumlu etkiler gösterir. 
 • Vücuttaki ödemi atar. 
 • Metobolizmanın hızlı çalışmasını destekler. 
 • Kardiyo uygulamasından önce G5 yaptırmak vücudun hızlı ısınıp hızlı yağ yakmasını sağlar
 • Vücudu rahatlatıp stresin atılmasında etkilidir. 
 • Doku ile kas yaralanmalarının iyileşmesini destekler. 

G5 Masajının Zararları Nelerdir? 

G5 masajının vücuda herhangi bir zararı yoktur. Bu uygulamanın yan etkileri neredeyse yok denecek kadar azdır. Bahsi geçen olası yan etkilerinden şu şekilde bahsetmek mümkündür;

 • Varis problemi bulunan kişilere uygulandığı zaman kanama sorunu meydana gelebilir. 
 • Doğru sertlik oranında uygulanmaması durumunda vücut üzerinde morarmalara sebebiyet verebilir. 

G5 Selülit Masajı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

G5 masajı varislere zarar verir mi? 

G5 masajı, varis sorunu yaşayan kişilerde kanama sorununa sebebiyet verebilir. Bu nedenle varisi olan kişilerde uygulanması önerilmez. 

G5 masajı can acıtır mı? 

G5 masajı oldukça acısız bir işlemdir. Özellikle alanında uzman kişiler tarafından yapıldığı zaman süreci sorunsuz biçimde atlatmak mümkündür. 

G5 etkisi kalıcı mı? 

G5 uygulamasının etkilerinin kalıcı olup olmaması tam anlamıyla kişilerin elindedir. Eğer yağ yakımının ardından kişiler yediklerine dikkat edip yeni selülit oluşumunu engellerse bu uygulama kalıcı sonuçlar verebilir.

Neden regl döneminde G5 masajı yaptırılmaz? 

Regl döneminde kadınların hem vücut yapıları hem de hormonları değişir. Bundan dolayı da bu özel dönemde G5 önerilmez. Seanslara regl döneminin ardından tekrardan devam edilebilir.

G5 masajı ile kaç kilo verilir? 

Ne yazık ki kesin bir şey söylemek mümkün değildir. Çünkü G5 uygulamasının ne kadar kilo verdirdiği kişilerin vücut tiplerine ve yapılarına göre farklılık gösterebilir. 

G5 masajı kaç cm inceltir? 

Bir G5 seansı ortalama 25 dakika sürer. Kişiye özel tedavi süreçleri belirlenip minimum oranda 2 cm, maksimum şekilde ise 8 cm incelme görülebilir.

G5 masajı haftada kaç kez yapılır? 

G5 masajının genelde 15 günde bir yaptırılması tavsiye edilir. İlk 3 ile 4 seans iki haftada bir yapılabilir. Bu sayede vücuttaki ödem atılır. Daha sonra vücudun durumuna göre ayda bir kez uygulanabilir. 

G5 masajı kimlere uygulanmaz? 

G5; diyabet hastaları, gebeler, 18 yaşından ufaklar, kanser hastaları, yeni doğum yapanlar ve regl olanlara uygulanmaz. 

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.