Alfheim Aromaterapi Blog

Kaş Bakımı Nasıl Yapılır? Kaş Gürleştirme Yöntemleri

Mar 01, 2023

Kaş Bakımı Nasıl Yapılır? Kaş Gürleştirme Yöntemleri

Kaşlar, yüzün en önemli bölümü. Görünümü vurgulamaya ve dengeli bir duruş sergilemeye olanak tanır. Yüzünüzün iletebileceği ciddi duruştan gözlerinizin güneş ışığından korunmasına kadar birçok faktör, kaşların görünümüne bağlı. Etkileyici bir görüntü sergilemek ve ifadelerinizin olumlu yönlerinden en iyi şekilde yararlanmak için kaşlarınıza bakım yapmanız gerekir. Peki, evde kaş bakımı nasıl yapılır? Kaş gürleştirme yöntemleri neler? Kaş kirpik bakımı hakkında bilinmesi gerekenleri inceleyelim.

Evde Kaş Bakımı Nasıl Yapılır?

Kaşlar, yüzün çok ilginç unsurları. Özellikle kadınlarda en beğenilen özelliği estetik olması. Kaşların başka işlevleri de var ve bunlardan bazıları oldukça önemli. Örneğin, gözlerinizi yağmurdan, terden, güneş radyasyonundan ve toz gibi diğer zararlı maddelerden korumanıza yardımcı olur. Güzel kaşlara sahip olmak hem kendinizi iyi hissetmenizi sağlar hem de güvende kalmanıza izin verir. Bu aşamada devreye giren konu ise kaş bakımı olur. Öyleyse, kaş bakımı nasıl yapılır? Kaş bakım uygulamalarıyla ilgili şunları söyleyebiliriz:

Kaşlarınıza bakım yapmak için onları güçlendirmeniz gerekir. Kaşlarınızın normalden çok daha güçlü ve sağlıklı bir şekilde çıkmasına yardımcı olacak Hint yağı, badem yağı ve zeytinyağı kullanabilirsiniz. Bu doğal yağları haftada bir defa kaşlarınıza uygulamanız yeterli. Her gün kaşlarınızı düzeltmek için de Alfheim koleksiyonunda yer alan taşıyıcı yağlar kullanmak iyi bir uygulama olacak.

Kaşlarınız büyümediğinde, büyümeyi teşvik etmek gerekir. Güzel kaşlar, her daim dolgun ve dengeli görünür. Her gün kaşlarınıza argan yağı uygulayarak, kaşlarınızın uzamasını teşvik edebilirsiniz.

Kirpik ve kaş gürleştirme ya da kaş bakımı için herhangi bir yeri tercih etmemelisiniz. Güzellik salonlarında profesyonel olduğunu iddia eden ve aslında profesyonel olmayan pek çok insan var. Kaşlarınızı herhangi bir yabancının eline teslim etmekten kaçınmalısınız. Risk almamak adına kaş çıkarmanın doğal yolları gibi yöntemler denemeniz en doğrusu olacak.

Düzgün kaş alma teknikleri kullanarak kaşlarınız için en uygun şekli belirlemelisiniz. Düzgün kaş alma ve sizin için ideal şekli oluşturmak, bazı faktörlere göre belirlenir. Yüzünüzün açılarını, gözlerinizin şeklini, alnınızın ve burnunuzun boyutunu dikkate almalısınız. Bu sayede kendiniz için en doğru kaş tasarımını elde edebileceksiniz.

Kaş Bakımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Kaş bakımında dikkat edilmesi gereken pek çok farklı detay var. Özellikle hızlı kaş uzatma amacıyla kimyasal ürünler kullanmamak çok önemli. Bunun haricinde kaş bakımında dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kaşlarınızı, yüzünüzün şekline göre almalısınız. Bu durumda kaşlarınızı iç kenarlardan şekillendirmek en uygun yöntem olacak.
 • Kaliteli makyaj ve güzellik ürünleri tercih etmelisiniz. Kaşlarınızın iyi durumda olmasını sağlamak için doğru ürünlere yönelmenizde fayda var. Alfheim özel bakım yağları, kaşlarınız için en iyi seçenekleri sunar.
 • Kaşlarınızı uzatmak için onları nemlendiren ve büyümelerini teşvik eden doğal ürünlere yoğunlaşabilirsiniz. Özellikle kimyasal bazlı ürünlerden kaçınmanız tavsiye edilir. Örneğin, jojoba yağı ile kaşlarınızın beslenmesini, nemlenmesini ve uzamasını mümkün kılabilirsiniz.
 • Kaş bakımının önemli adımlarından biri de kaşları temizlemek. Vücudunuzun diğer bölümlerinde olduğu her banyo yaptığınızda kaşlarınızı da temizlemeli ve yıkamalısınız. Kaşlarınızı temizlerken nazikçe ovmaya dikkat etmelisiniz. Aşırı güç uygulamak, kaş derinizin yıpranmasına ve kaşlarınızın dökülmesine sebebiyet verebilir.

Kaş Gürleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Güzel görünen ve iyi tanımlanmış kaşlara sahip olmak, onları güçlendirmek için çeşitli doğal teknikleri uygularsanız son derece basit. Kaşları zayıf olanlar için kaş gürleştirme teknikleri uygun olacak. Kaşları gürleştirmek için yapabilecekleriniz:

 • Kaşlarınızı düzenli olarak temizleyin. Temizlik sırasında kaşlarınıza nazik davranmayı ihmal etmemelisiniz.
 • Kaş bakımında doğal ürünler kullanın. Çünkü kimyasal bazlı ürünler kaşlarınıza zarar verebilir.  
 • Hint yağı, kaş ve kirpik bakımında temel malzemelerden biri ve hem kaşlarınızın hem de kirpiklerinizin gürleşmesini sağlar. Dolayısıyla Hint yağı ile kaş bakımı yapabilirsiniz.
 • Doğal kozmetik ürünlerinden biri olan Hindistan cevizi yağı, antioksidanlar ve vitaminler yönünden yoğun. Bu yüzden kaşlarınızın gürleşmesi için en iyi çözümlerden.
 • Nemlendirici etkisi ve E vitamini içeriği nedeniyle badem yağı da kaş bakımının vazgeçilmezlerinden biri. Badem yağını düzenli olarak kaşlarınıza uygulayarak, kaşlarınızın daha da gür çıkmalarını sağlayabilirsiniz.

Kaş Gürleştiren Yağlar Nelerdir?

Daha dolgun, belirgin ve gür kaşlara sahip olmak için doğanın mucizesi olan bazı yağların gücünden yararlanabilirsiniz. Evde kaş gürleştirme için tercih edebileceğiniz yağlar:

 • Badem yağı
 • Argan yağı
 • Susam yağı
 • Hint yağı
 • Fındık yağı
 • Jojoba yağı
 • Shea butter
 • İncir çekirdeği yağı

Dökülen Kaşlara Ne İyi Gelir?

Hormonal, psikolojik, çevresel ve yanlış ürün kullanımı gibi nedenlerden dolayı kaşlarda dökülme meydana gelebilir. Dökülen kaşlarınızın yerine yenilerinin çıkmasını sağlamak için bazı doğal ürünler kullanabilirsiniz. Böylelikle daha gür, hoş ve belirgin görünen kaşlara sahip olabilirsiniz. Dökülen kaşlara ne iyi gelir açıklayalım:

 • Kayısı çekirdeği yağı: Onlarca yıldır saç ve güzellik bakımının bir parçası olan kayısı çekirdeği yağı, kaşlarınızın kökten güçlenmesine izin veren E vitamini bakımından yoğun. Bu doğal yağı kaş bölgenize uygulayarak, dökülen kaşların kısa sürede çıkmasını sağlayabilirsiniz.
 • Argan yağı: Kaş ve kirpikleri uzatmak için en çok tercih edilen yağ türlerinden biri de argan yağı. Doymamış yağ asitleri ve vitaminler yönünden yoğun olan argan yağı, kaşlarınızın yeniden çıkmasını teşvik eder.
 • Susam yağı: Dökülen kaşlara çözüm arayanlar için iyi bir seçenek. E ve B vitaminleri bakımından zengin olan bu yağ çeşidi, aynı zamanda magnezyum, fosfor ve kalsiyum içerir. Yoğun yapısal özelliklerinden ötürü kaşların çıkmasını destekler.
 • Üzüm çekirdeği yağı: Vitaminler açısından yoğun olan bir diğer yağ çeşidi de üzüm çekirdeği yağı. Besleyicilik yönü kuvvetli olan bu doğal yağ ile kaşlarınızın çıkma sürecini kısaltabilirsiniz.
 • Zeytinyağı: Kaşları besleyen, dökülmesini kontrol altına alan ve kaşların nemlendirilmesini sağlayan bir yağ. Kaş çıkarmanın doğal yolları arasında zeytinyağı kullanımı da yer alır.
 • Pirinç kepeği yağı: Kirpik ve kaşları güçlendirmede etkili olduğu kanıtlanmış doğal bir ürün. Pirinç kepeği yağı ile yeni kaşlarınızın çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Alfheim Aromaterapi ürünleriyle kaş bakımınızı etkili şekilde yerine getirebilir, kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

 

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.